Türkiye Cumhuriyeti

İskenderiye Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi Yaz Okuluna İlişkin Duyuru , 30.06.2015

Dış politika ve uluslararası ilişkiler alanlarına ilgi duyan üniversiteli gençlerimize Dışişleri Bakanlığımızın faaliyetleri ve ülkemizin dış politikası hakkında doğru ve özlü bilgiler verilmesi amacıyla Stratejik Araştırmalar Merkezi (STRM) tarafından 2011 yılından bu yana yaz ve kış okulları düzenlenmektedir.

STRM'nin benzer bir eğitim programı, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın üniversitelerde lisans ve lisansüstü düzeylerde eğitim gören çocukları için de düzenlenmektedir.

Yurtdışında eğitim gören Türk gençleri için düzenlenecek bahsekonu eğitim programı, 31 Ağustos – 4 Eylül 2015 tarihleri arasında Dışişleri Bakanlığımızda gerçekleştirilecektir.

Yaz okuluna başvuruda bulunmak için aşağıdaki şartları taşımak gerekmektedir: 

- T.C. Vatandaşı olmak,

- 30 yaşından gün almamış olmak,       

-Sosyal bilimler, beşeri bilimler, iktisadi ve idari bilimler ve hukuk alanlarında lisans veya üzeri bir yükseköğrenim programının öğrencisi olmak.

Bu şartları taşıyan adayların başvurularını, eğitimlerini tamamlamalarının ardından takip etmeyi amaçladıkları kariyer hedefleri konusunda yazacakları en fazla 500 kelimelik Türkçe ve İngilizce birer metin ile birlikte, 27 Temmuz – 7 Ağustos 2015 tarihleri arasında Bakanlığımız web sitesi üzerinden online olarak yapmaları gerekmektedir.

Programa ilişkin olarak STRM'nin web sayfasında, Bakanlığımızın web sayfasında ve Memleketim portalında duyurular yapılmaktadır.

Saygıyla duyurulur.