Türkiye Cumhuriyeti

İskenderiye Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Memleketim Portalı Hakkında Duyuru , 07.06.2015

Değerli Vatandaşlarımız,

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız arasında güçlü bir iletişim ağı kurulması ve aynı zamanda Türkiye ile vatandaşlarımız arasında bir köprü oluşturulması amacıyla, 7 Mayıs 2015 tarihinden itibaren, internet üzerinden ulaşılabilen “Memleketim” adlı Yurtdışı Türkler İletişim Portalı kullanıma sunulmuştur. Memleketim İletişim Portalına dünyanın dört bir yanından bağlanan Türk toplumu mensupları, sistem üzerinden çok sayıda imkandan da yararlanabilecektir.

 

Ayrıca, geçtiğimiz hafta TRT ile Dışişleri Bakanlığımız arasında imzalanan Protokol çerçevesinde, bugüne kadar Avrupa FM ismiyle yayın yapan radyo kanalının adının da Memleketim FM olarak değiştirilmesi ve sözkonusu radyonun 10 Haziran 2015 tarihinden itibaren bu isimle yayınına devam etmesi kararlaştırılmıştır. Yeni dönemde Memleketim FM’in yurtdışındaki vatandaşlarımıza yönelik güncel canlı yayınlar yapması planlanmaktadır.

 

Sözkonusu portalda, Haberler, Sarı Sayfalar, Duyurular ve Etkinlikler menü başlıkları yer almaktadır. Bu kapsamda, yurtdışında yaşayan, çeşitli meslek gruplarında hizmet sağlayan ve ticaret yapan firmalarımız ile sivil toplum kuruluşlarımızın kendilerini ve hizmet sahalarını tanıtabilmelerini teminen, “Sarı sayfalar” modülü oluşturulmuştur.

 

Vatandaşlarımızın “Sarı Sayfalar” bölümüne kayıt girebilmeleri için öncelikle http://memleketim.gov.tr/ adresinden “Üye Ol” butonuna tıklayarak üyelik işlemlerini tamamlamaları, ardından “Sarı sayfalar” modülünün “Yeni” butonunu tıklayarak işletme bilgilerini ve görsellerini kaydetmeleri gerekmektedir.

 

Saygıyla duyurulur,