Türkiye Cumhuriyeti

İskenderiye Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Serdar Belentepe'nin Yeni Yıl Mesajı , 30.12.2014

Görev bölgemizdeki Türk Toplumunun Değerli Üyeleri,

Acı ve tatlı anılarıyla 2014 yılını geride bırakarak, yeni bir yıla daha umutla girmek üzereyiz.   
Karşılamaya hazırlandığımız 2015 yılının gerek toplumsal gerek bireysel yaşamlarımızda güzel yarınların başlangıcı olmasını diliyorum.

Başkonsolosluğumuz yeni yılda herbir vatandaşımıza ulaşarak, düzenlenmesi öngörülen çeşitli etkinliklerle sizlerle daha fazla etkileşim kurmayı arzu etmektedir.

Ailelerinizle, çocuklarınızla 7 gün 24 saat kapıları sizlere her an açık olan Başkonsolosluğumuzun, Türk toplumunun tüm ihtiyaç ve sorunlarını yakından izlediğini ve vatandaşlarımıza sunulan hizmetin kalitesinin artırılmasına gayret ettiğini belirtmek isterim.

Bu çerçevede, vatandaşlarımızın gerek aralarındaki dayanışmayı güçlendirmek, gerek karşılaştıkları sorunlara ortak çözümler üretebilmek bakımından tüm faaliyetlerimize aktif katılım sağlamanızı rica ediyorum.

Sizlere erişmeyi ve erişilebilir olmayı temel önceliği olarak benimsemiş Başkonsolosluğumuzun ayrıca, her türlü görüş ve önerinize açık olduğunu vurgulamak isterim.

Bu vesileyle, yeni yılda şahsım ve çalışma arkadaşlarım adına İskenderiye’de ve görev çevremizdeki diğer vilayetlerde yaşayan vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

En içten sevgi ve saygılarımla,

Serdar Belentepe

Başkonsolos