Türkiye Cumhuriyeti

İskenderiye Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Serdar Belentepe'nin Kurban Bayramı Mesajı , 03.10.2014

Görev bölgemizde bulunan Türk Toplumunun Değerli Mensupları,

Toplumsal ve kültürel yaşamımızda önemli yeri olan, ortak değerlerin ve duyguların paylaşıldığı bir Kurban bayramını daha karşılamanın mutluluğu içerisindeyiz.

İnsanı insan yapan erdemlerin yalın olarak yaşandığı bayramlarımız, toplumsal yaşamımızın vazgeçilmez bir unsurudur. Bayramlar, kırgınlıkların ve dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, hoşgörünün egemen olduğu, güzel duyguların paylaşıldığı özel günlerdir.

Bayramların anlamı, güzelliği ve değeri, sayılı bayram günleriyle sınırlı tutulmayarak, yaşamın her evresinde anımsanmalı, sevgi ve hoşgörü ortamının daima etkili olacağı hatırlanmalıdır.

Sevgili Vatandaşlarımız,

Türkiye’deki ailelerimizden ve sevdiklerimizden uzakta yaşam sürerken bayram günlerinin daha özel bir anlam taşıdığı kuşkusuzdur. Bununla birlikte, güzelliklerle dolu Dünyamızın bir parçası olan içinde yaşadığımız Afrika kıtasından göndereceğimiz bir selamla dahi yanımızda olamayan büyüklerimiz ve dostlarımızla bayramlaşmak, ayrıca, çocuklarımıza bayram ruhu hissettirmek mümkündür.

Bu duygu ve düşüncelerle, sevgi ve neşe içinde kutlanmasını dilediğim Kurban Bayramınızı içtenlikle tebrik ediyor, selam, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Serdar Belentepe

T.C. İskenderiye Başkonsolosu